آیا در حال حاضر با افزایش شیوع ناباروری مواجه هستیم؟

آیا در حال حاضر با افزایش شیوع ناباروری مواجه هستیم؟

کلینیک تخصصی درمان ناباروری و جراحی محدود طهورا؛ این تصور که نازایی در حال افزایش است درست نیست.

در واقع، میزان بارداری طی سالیان گذشته ثابت بوده است ولی دو عامل بزرگ در افزایش میزان نازایی و درخواست برای درمان‌های کمک باروری دخیل هستند:

عامل اول، افزایش و در دسترس بودن امکانات مربوط به بررسی و درمان ناباروری است.

تا قبل از سال 1978 که لوئیس براون فرزند IVF متولد شد تنها راه درمان برای زوج‌های نابارور، محدود به جراحی میکروسکوپی لوله‌ها و تحریک تخمک‌گذاری با کلومیفن سیترات و داروهایی از این قبیل بود.

با توسعه روش‌های کمک باروری پیشرفته، دسترسی و موفقیت این روش‌ها نیز افزایش یافته است و مراکز متعددی با آمارهای قابل قبول در این راستا در نقاط مختلف مشغول انجام خدمات مربوطه می‌باشند.

عامل بعدی افزایش نیاز به خدمات درمان ناباروری، تمایل برای به تأخیر انداختن زمان بارداری در زوج‌ها می‌باشد.

نسل اخیر به ویژه جمعیت عمده زنان، به علت شرکت در تحصیلات آکادمیک و اشتغال به کار، تمایل برای به تأخیر انداختن زمان بارداری دارند.

متأسفانه ظرفیت باروری زنان از دهه دوم تا دهه سوم زندگی و به طور واضح بعد از سن 40 سالگی کاهش پیدا کرده است. خطر سقط جنین با افزایش سن نیز افزایش می‌یابد.

این مسائل در سال‌های اخیر، باعث افزایش درخواست برای درمان‌های ناباروری شده‌اند.

در حال حاضر سالیانه بیش از 100 هزار دوره درمان IVF در ایالات متحده انجام می‌شود. 1% تمام بچه‌های متولد شده، فرزندان IVF هستند.

امروزه دسترسی به اطلاعات اینترنت و منابع دیگر، کمک می‌کند که افراد، بیشتر راجع به مسائل مربوط به نازایی بدانند و خدمات مربوطه را طالب باشند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.