توریست درمانی

خانه / توریست درمانی
توریست درمانی

کلینیک تخصصی درمان ناباروری و جراحی محدود طهورا؛ سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم گفت: به زودی مرکز گردشگری سلامت طهورا در قم راه‌اندازی می‌شود.

علیرضا ارجمندی در دیدار با هیئت مدیره مرکز فوق ‌تخصصی جراحی محدود درمان ناباروری طهورا گفت: صنعت گردشگری تاثیرات مثبتی بر اقتصاد استان دارد و گردشگری سلامت یکی از شاخه‌های مهم صنعت گردشگری است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم، گفت: گردشگری پزشکی یا درمانی از رایج‌ترین زیرشاخه گردشگری سلامت است که استان قم ظرفیت بالایی در این زمینه دارد.

ارجمندی ادامه داد: مرکز سلامت طهورا می‌تواند با استفاده از امکانات و روش‌های نوین علاوه بر مبحث گردشگری در زمینه درمان اقدامات ارزنده‌ای داشته باشد تا علاوه بر درمان ناباروری تا حدود زیادی مشکلات زوج‌ها را حل و رضایت باری‌تعالی را فراهم کند.

حسین حیدری مدیر عامل این مرکز پزشکی نیز با اشاره به ایجاد ظرفیت توریست درمانی از رایزنی با مراکزی در نجف، بغداد، کاظمین و کربلا برای جذب توریست و انجام اقدامات درمانی تخصصی برای آنان خبر داد.

وی توضیح داد: متأسفانه بسیاری از دفاتر که اقدام به صدور ویزا برای توریست مخصوصاً از کشور عراق دارند هیچ همکاری یا معرفی از مراکز دیدنی و درمانی قم به زائرین ندارند و در نتیجه نمی‌توان از این ظرفیت عظیم به بهترین نحو استفاده کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.